A következő címkéjű bejegyzések mutatása: családi ügyek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: családi ügyek. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. december 21., vasárnap

Évforduló

Évfordulók ünneplésében nem vagyunk túl jók, de idén kitettünk magunkért. Mivel szinte egész augusztusban nem láttuk egymást Danival, úgy hiányoztam neki, hogy házassági évfordulónkra lefoglalt egy luxus glampinget privát szabadtéri fürdővel 😀

Közben gyerekek Ildi mamával itthon hétvégéztek, mindenki jól járt.

Pubozással kezdtünk

Aztán tettünk egy kellemes tengerparti sétát

Hosszú házasok, de egész jól bírjuk



És végül megérkeztünk a szállásra. Igen meg voltunk vele elégedve.

Bentről is nagyon hangulatos volt

Dani tanulmányozza, hogy kell beüzemelni a fürdőt

Sikerrel járt

Másnap reggel ilyen kilátás és fácánok fogadtak

Ez kifejezetten barátságos volt


Megint tengerpartoztunk, és most fókákat is láttunk



Délután meg egy ilyen hangulatos második világháborús kávézóra bukkantunk


De a legjobb persze ismét az esti fürdőzés volt


Reggel ismét meglátogatott fácán barátunk, és aztán sajnos már
utaztunk is vissza a hétfő reggeli munkába. Szuper hétvége volt 😊

2025. december 7., vasárnap

Áron nagyfiú

Szeptembertől középiskolába jár. Bakker ennek már fele se tréfa. Határozottan elkezdett serdülni is, bár néha elfelejti, hogy flegmának lenni menő, akkor továbbra is kifejezetten aranyos gyerek.

A középsulit jól vette, mint akadályt, szeret oda járni, önállóan jön-megy az iskolabusszal. A közeli kisváros, Saffron Walden nagyon jó középsulijának körzetébe tartozunk, rengeteg lehetőség van itt a gyerekek számára. Bár olyan nagy, hogy azért annak vannak hátulütői, egy évfolyamaban van tíz osztály, vagyis 300 gyerek, és hat évfolyam van összesen, hát ez már önmagában egy kisebb városnak is elmegy. Persze, hogy mi is történik ott, arról csak minimális infónk van, az élménybeszámolás sose volt Áron erőssége.

Ilyen unifomisban járnak, szigor van itt kéremszepen

Iskolára készen, reggel általában ebben a pozícióban található

Másik nagyfiús dolog amit idén ősszel csinált, hogy cserkészekkel elmentek éjszakai túlélőversenyre, ahol több mint 40 km-t gyalogoltak 24 órán belül, és egy temetőben aludtak. (Mondanom se kell, ezeket a géneket se tőlem örökölte 😄)

Cserkészcsapat

Hajnalban útrakelve

Ez meg akár egy fiúbanda albumborítója is lehetne

Másik amire manapság nagyon rákapott, az a rollerezés, amiről jobb ha én részleteket nem is tudok.

Dani elvitte új középsulis barátjával együtt erre a nagyobb pályára

Amit itthon legyártott magának kartonpapírból is

2025. október 18., szombat

Élet Great Chesterford-ban

Valamelyik hétvégén, miközben Saffron Walden-ben piacoztunk, tudatosodott bennem, hogy nagyon szeretek itt élni. Gondoltam erről érdemes megemlékezni. És még néhany kép a közelmúltból, ami jól illik ehhez a gondolathoz.



Kollégám nyuszijára vigyáztunk egy hétig



Családi gombászás

Jó termés volt 😊

2024. szeptember 22., vasárnap

Nyár Magyarországon

Mivel egy lakásfelújítás közepén élni nem túl kellemes, a fiúk Magyarországon töltötték az augusztust. Én csak másfél hétig látogattam, mert nálunk nem komálják a külföldről dolgozást, én meg nem bírom már a kontinentális nyári klímát.



Áron rákapott a horgászatra

Olivérnek meg a párakapu jött be nagyon


Ezt tök komolyan Olivér teljesen egyedül színezte ki

Aztán mentünk fosszíliát keresni

Ásnak a lelkes fiatalok

Tábortűz

Mézeskalácsdíszítés

Villámlátogatás a Balatonnál

Medencézés uncsitesókkal

Kövesedett fakeresés tokodi haverral

Látogatásunk legnagyobb 'kalandja' egy kóbormacska harapás volt. Az ember azt gondolná a veszettség elleni védőoltást beadatni nem túl bonyolult, pedig de. Ha közben meg még el is utazol, na az aztán egy logisztikai rémálom, de megoldottuk végül is.

2023. november 9., csütörtök

PAUS

Áprilisban lett húsz éve, hogy együtt vagyunk, októberben meg tíz éve, hogy megházasodtunk. Az évfordulók sose voltak az erősségünk, de azért ezt már nekünk is meg kellett ünnepelni.

Egy közeli dézsás fürdőzésre esett a választásunk, különleges program volt, és ránk fért kicsit kettesben lenni, ez az ősz valahogy még a szokásosnál is hektikusabb.


A mezítlábas ösvénnyel kezdtünk




Első próbálkozás

Azért még húsz év után is egész vállalhatóak vagyunk




És végül a fürdőhely

Dani jól bírta a hideg vizet is

De én inkább a meleg dézsát preferáltam