A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kemping. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kemping. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. december 21., vasárnap

Évforduló

Évfordulók ünneplésében nem vagyunk túl jók, de idén kitettünk magunkért. Mivel szinte egész augusztusban nem láttuk egymást Danival, úgy hiányoztam neki, hogy házassági évfordulónkra lefoglalt egy luxus glampinget privát szabadtéri fürdővel 😀

Közben gyerekek Ildi mamával itthon hétvégéztek, mindenki jól járt.

Pubozással kezdtünk

Aztán tettünk egy kellemes tengerparti sétát

Hosszú házasok, de egész jól bírjuk



És végül megérkeztünk a szállásra. Igen meg voltunk vele elégedve.

Bentről is nagyon hangulatos volt

Dani tanulmányozza, hogy kell beüzemelni a fürdőt

Sikerrel járt

Másnap reggel ilyen kilátás és fácánok fogadtak

Ez kifejezetten barátságos volt


Megint tengerpartoztunk, és most fókákat is láttunk



Délután meg egy ilyen hangulatos második világháborús kávézóra bukkantunk


De a legjobb persze ismét az esti fürdőzés volt


Reggel ismét meglátogatott fácán barátunk, és aztán sajnos már
utaztunk is vissza a hétfő reggeli munkába. Szuper hétvége volt 😊

2025. július 14., hétfő

Kempingezés Giuliáékkal

Gondoltuk a családi sátornak érdemes lenne újra hasznát venni, főleg hogy tavaly egyszer se mentünk kempingezni a lakásfelújítás miatt. Ismét Giuliáékkal közösen, Norfolk-ra, egy innentől kicsit északra lévő kirándulós helyre, esett a választás. Május első hétvégéje itt mindig hosszúhétvége, így két éjszakát is tudtunk sátrazni, juhé!😉Az időjárás kicsit lehetett volna kellemesebb, reggel még a leheletünk is látszott a sátorban, de azért jól szórakoztunk.

Állnak a sátrak, útra fel

Elsétáltunk a közeli városba, Norich-ba burritózni

Ebéd után már egy fokkal elégedettebb a banda

Hangulatos bevásárlóutca

Piactér

És a másnapi reggeli a kemping kávézójában.
Azért a sátorban alvás kissé megviselte a társaságot.


De szerencsére épp veteránnapi második világháborús ünnepség volt,
amit a fiúk nagyon élveztek



Mi Giuliával inkább a virágokat preferáltuk

Délután a kempingben ejtőztünk és játszottunk

A gyerekek ilyen menő bunkert építettek

Esti pizsamatánc

Az utolsó napon meg csónakázni mentünk



A kormányzást mindenki kipróbálta,
sőt Daninak még a mentőmellényt is sikerült detonálni 😄

2024. július 3., szerda

Jurassic coast

Az egyik júniusi hétvégén ellátogattunk arra a partszakaszra, ami fosszília lelőhelyeiről híres. Itt gyűjtött a híres paleontológus, Mary Anning is. Mivel minket most teljesen lefoglal a lakásfelújítás túlélése, nem terveztünk hosszabb kirándulást, de barátaink találták ezt a jó lehetőséget, és csatlakoztunk hozzájuk.

Ez volt a kemping

Ahol ilyen hangulatos kis házikókban laktuk

Belülről


Áron és Dani szombat hajnalban kimentek a tengerpartra, mert akkor volt apály,
és a legjobb körülmények fosszjliagyűjtésre

Ami igen jó döntésnek bizonyult, mert ilyen zsákmánnyal tértek haza

A punnyadtak meg már csak ilyen késő reggeli napsütésben jutottak ki a partra




Azért a fosszília keresést a cipők és a ruhák megszenvedték


Kora délután meg bevetettük magunkat Lyme Regis-be ebédelni


Helyi sörök elégedetten rajzoló gyerekekkel a háttérben

Itt már mindenki örül a fish-n-chips-nek

Lyme Regis Mary Anning szülővárosa, többekközött ezzel a hangulatos
szoborral emlékeztek meg róla

Ez meg már vasárnap reggel készült


Amikor kissebb túrára merészkedtünk, a táj gyönyörű volt végig



Aris Olivér barátja még az oviból, Pille észt, George meg görög,
és persze mindketten biológusok




És végül a jól megérdemelt pub-os ebéd, kitűnő kilátással

És végül még egy kis marháskodás

És egy utolsó búcsú a tengertől

Szuper hétvége volt, egyetlen hátulütője, hogy a négy órás oda és visszavezetés totál kipurcantott minket a következő hétre.