A következő címkéjű bejegyzések mutatása: meló. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: meló. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. május 29., csütörtök

Rákkutató konferencia Chicago-ban

Húsvét után elutaztam egy villámlátogatásra Amerikába, a legnagyobb (20.000 fős!) rákkutató konferenciára. Ekkora rendezvényen még sose jártam, hogy az egyik előadóteremtől a másikig eljussuk, fél orányi gyaloglás kellett, és nem túlzok. Az egyetemi kutatóktól az orvosokon és a gyógyszergyárakon át, az önkéntes betegtámogató szervezetekig mindenki képviseltette magát.

Nagy kaliberű rendevény volt, ahol erősen lehetett érezni a 'közösen meggyógyítjuk az emberiséget' összetartást. Nem szarkasztikusan mondom, hanem tényleg. Mondjuk erre rájött még az, hogy mindenki el akart adni valamit a másiknak, műszert, gyógyszert, betegeket, AI-t, tesztet, szolgáltatást. Például nem tudom említettem-e már, hogy nekünk van a piacon a legjobb bystander assay-nk, és csak most, csak neked, 10% kedvezmény van rá...

Nade tényleg elképesztő, hogy meddig jutott a tudomány, a molekulák, amin mi is dolgozunk, szinte mintha kis intelligens robotok lennének, ledöbbentő, hogy miket tudnak csinálni. Az előadásokban a politika is erősen megjelent, Trump nagyon megvágta a kutatási pénzeket és szervezeteket, erre többnyire mindenki reagált valamilyen formában. A plenáris megnyitón még olyan is volt, hogy egy drón felülről fotózta, ahogy mindenki feltartja 'A rákkutatás életet ment' táblát, amit aztán elküldtek a szenátusnak. Csináltam pár fotót, talán érzékelteti a rendezvény méreteit.

A plenáris előadóterem egy óriási hangár volt




Chicagóból ennyit láttam, azt is ablakon keresztül

Ez meg már a reptér, ahol sokmindenre számítottam, de dinoszauruszcsontvázra nem

A futurisztikus mozgójárda is megtetszett

2024. november 5., kedd

Amerikai körút - San Francisco

Utolsó állomásom San Francisco volt. Természetesen keserédes gondolatokkal vágtam neki az útnak, töprengtem, hogy ellátogassak-e Berkeley-be, de aztán elvetettem az ötletet, hogy úgyis csak szomorkodás lenne belőle. Aztán magától megoldódott a dilemma, ugyanis nemcsak hogy Berkeley-be nem jutottam el, de még San Francisco-ba se. Hotelem ugyanis a dél-öbölben volt, és az itteni három napot vagy a reptér melletti konferencián töltöttem, vagy meg klienseket látogattunk szintén a dél-öbölben. De talán jobb is így, most már új életünk van, és azt is nagyon szeretjük, Berkeley meg jobb ha megmarad emlékeimben úgy, ahogy akkor volt.

Megérkezés San Francisco-ba

Utolsó előadásom helyszíne


A biotech kampuszokon ilyen robotok mászkáltak,
de azt nem sikerült elcsípnem, hogy mit csinálnak

Egyik kedvenc boltomban, a Trader Joe's-ban, jól bevásároltam
 otthonra és kollégáknak

Utolsó vacsorára váltottam mexikóiról kóreaira

És végül, szakmám csúcspontja, hogy visszafelé business-en utazhattam.
Hát ezt is megéltük 😄

2024. november 3., vasárnap

Amerikai körút - San Diego

San Diego-ban konferenciával kezdtem

Aztán a hétvégén kijutottam a városba, és jó sokat túristáskodtam


Péntek este azzal indítottam, hogy elsétáltam az olasz negyedbe

Ami nagyon hangulatos és élettel teli volt

Akár Rómában is lehetnénk 

Az elkövetkező két szabadnapomat egy spagetti carbonárával ünnepeltem


Hazafelé meg ezt a menő szobrot találtam

Másnap kicsit sétáltam a hotelom körüli belvárosban


Majd ellátogattam a skanzenként működő óvárosba, ahol egész októberben a
mexikói halottak napját ünnepelték. Egyik kedvenc ünnepem.







A halottaknapi feldíszített csontvázak nagy rajongója vagyok, rengeteget fotóztam,
de megkíméllek benneteket, és maradok ennél az egy képnél


Jó mexikói kajára már nagyon ki voltam éhezve

Délután átbuszoztam Coronádóra, ahol a gazdag san diégóiaknak
van nyaralójuk

Ez egy nagyon híres régi hotel, csak sajnos épp felújították

A sziget ilyen kis vityillókkal volt tele


A halloween-re már itt is készültek

A vasárnap reggelt egy áfonyás gofrival indítottam

Majd a kikötő irányába vettem az utat

Ahol szintén halloween-es hangulat uralkodott


A híres USS Midway repülőgép anyahajó múzeum, amit még 2013-ban
Adiékkal látogattunk meg. Itt a link, ha valaki nosztalgiázni akar: USS Midway


Ezen a képen meg azt kell nézni, hogy az a hátsó Mark Zuckerberg $300 milliós yacht-ja.
Állítólag az előtte álló is az övé, az meg a kiszolgálló yacht.

Ez csak egy 'sima' óceánjáró túristahajó, de azért ez is igen impresszív

A hotelszobámhoz járt egy egyórás kikötői hajóút, ki is használtam a szép időben

Amiről ilyen katonai hajókat és fókákat lehetett látni

A délutánt meg a Balboa parkban töltöttem, ami az 1915-16-os panama-kaliforniai
expóra épült, ma meg már rengeteg múzeum otthona

Múzeumozni nem volt időm, de a parkban sokat sétáltam




És persze rengeteget fotóztam, mint látjátok


A park egyik látványossága a Spreckels orgona, amit a cukormágnás John D. Spreckels
ajándékozott San Diegónak, azzal a feltétellel, hogy minden vasárnap délután kettő órakor
ingyen koncertet kell itt tartani. Olyan szerencsés voltam, hogy ezt el is csíptem.

Mexikói kajából mág mindig nem ettem eleget

Majd a napot egy kis belvárosi sétával zártam






Aztán a hétfőt és keddet a cégem san diégói részlegében töltöttem

Ahol megint volt egy előadásom

És végül kedd este búcsút vettem San Diégótól, és repültem tovább San Francisco-ba