2025. április 5., szombat

Dolomitok #1

Idén a síszünetes kirándulásra a Dolomitokat céloztuk meg, síelni továbbra se tudunk, de a hóban bohóckodni még mindig szeretünk. Kicsit kalandosan indult az út, ugynanis hajnali négykor a reptérre menet nem indult be a kocsink, lemerült az aksi a hidegben, hát ez kissé stresszes volt, de aztán végül is rendben elértük a repülőt. Milánóban autót béreltünk, szállásunk innen három órányi vezetésre volt.

Az Alpok felülről is nagyon mutatós

A szállásunkhoz legközelebbi falu főtere



A szálláson minden gusztusosan fából volt kifaragva

Az ebédlő is nagyon hangulatos volt. Megjegyezném, hogy a dél-tiroliak
meglehetősen vallásosak, ennyi keresztet és templomot már régen láttam egyrakáson.

A kilátással viszont semmi sem vetekedett

Pont a hóhatár szélén laktunk


A szállás alulról

És felülről

2025. április 3., csütörtök

Ilyen is volt a télen

Természetesen karácsony -
így húsvét közeledtével ideje megemlékezni róla

Szokásos karácsonyi falu kirándulás - boxing day walk

Az ünnepek utáni leárazást ismét kihasználtuk kedvenc kertészetünkben


Fárasztóak ezek az ünnepek, no

Áron valamelyik nap kizárta magát, és míg hazaértünk, a szomszédok nemcsak
hogy befogadták, de még friss sütit és egy kirakót is kapott.
Cserébe Áron ezt sütötte nekik. Tök komolyan Áron sütötte.

Ezt meg Áron varrta, Bendegúz névre hallgat. A suliban a második világháborúról
tanultak, és hogy így készítettek otthon játékokat akkoriban.

Olivér új sötétben világító szemüvege

És valóban működik


Téli kirándulás

Aztán meg ittalvós buli Adéllal

És Leóval

Januárban meg Áron 11 éves lett,
a szülinapi parti mi másról szólna mint a videójátékról

Nade azért volt torta is

Idén a ronda de finom kategóriában indultam vele 😄

Munkahelyi csapatfotó, kicsit fotoshoppolni kellett, hogy mindenki rajta legyen

Karácsonyi csapatösszejövetel

2025. február 12., szerda

Lakásfelújítás - Vége!!!

Már igazából novemberben vége lett, de úgy kipurcantunk, hogy csak most lett energiám a blogot megírni.

Kész a padló, sőt ki is van festve

Fiúk szerelik az új kihúzható ebédlőasztalt

Amit rögtön ki is próbáltunk

Még mindig nagy a kupi, de azért a potenciál már érezhető

A fiúk itt meg ágyat szerelnek

Kész lett az új gardróbbal együtt

Aztán az új szobába is szereztünk egy kihúzható ágyat/kanapét

A távcsőnek is ez lett az új otthona

A késztermék előlről. A parkosítás 2025-re marad

És hátulról

Sőt még a ház oldala is rendbe lett rakva

Karácsonyra meg már tisztaság is van és sarokkanapé

2024. november 24., vasárnap

Nyári-őszi életképek

Magyar barátnőimmel voltunk szabadtéri mozizni


Aztán meg Giuliáékkal kenuzni Cambridge-ben

Evezés utáni piknik

Áron színezte, mindenkinek annyira tetszett, hogy lefotóztuk

Bring your child to work day, avagy beteltek a napközis helyek

Iskolai fotózás

Szokásos ősz elejei Great Chesterford-os búcsú / öreg autós találkozó


Fiúk elmentenk Thetford forest-be kirándulni, gyakrabban kéne ide járnunk, jó kis hely